:
Розпочав мовлення супутниковий телеканал UΛ:Крим

Розпочав мовлення супутниковий телеканал UΛ:Крим

18 січня 2017

Телеканал UΛ:Крим, який входить у структуру Суспільного, з 1 січня 2017 року розпочав мовлення на частоті 10.759 ГГц супутника Amos 2. Раніше на цій частоті мовив телеканал Перший Ukraine. Також наприкінці 2016 року стартував офіційний сайт UΛ:Крим, де телеканал можна дивитися онлайн (http://uakrym.com/).

Основна цільова аудиторія UΛ:Крим – мешканці Криму, переселенці та всі, хто цікавиться Кримом в Україні та за кордоном. В ефірі телеканалу – програми суспільного мовника України та програми власного виробництва творчого об’єднання UΛ:Крим.

Після анексії Росією кримського півострова мовлення Державної телерадіомовної компанії "Крим" та Севастопольської ДТРК було призупинено. Лише з 1 січня цього року вдалося відновити мовлення кримського регіонального телеканалу на супутниковій частоті. Таким чином було виконано Статтю 1 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України". "Кримський півострів залишався єдиною територією, яка не була охоплена українським регіональним мовленням. В законі про Суспільне Крим присутній як територія України, і у нас була єдина можливість забезпечити там мовлення – вивести телеканал на супутник, – розповідає заступник генерального директора з координації діяльності філій НТКУ Михайло Шматов. – Тому наприкінці минулого року ми переліцензували наш супутниковий телеканал Перший Ukraine, який тепер мовитиме під логотипом UΛ:Крим".

Пан Шматов наголошує, що UΛ:Крим не повинен сприйматися як телеканал пропаганди, агітації чи контрпропаганди мовленню російських телеканалів, а як своєрідний міст між материковою Україною та Кримом: "На території Криму мешкає 2-2,5 мільйони українців, які не зі своєї волі опинились в окупації. Місцева телекомпанія ДТРК "Крим", яка входила до складу Держкомтелерадіо, була анексована разом з усім півостровом. Але кримчани не повинні залишатися без власного регіонального мовника. Запуск UΛ:Крим – це і виконання закону, і наша відповідальність як суспільного мовника. Крим – це не спірна територія, Крим – це територія України, тому українське мовлення кримського телеканалу повинно бути. І крапка".

Редакція UΛ:Крим базуватиметься в Києві і не планує офіційно акредитовуватись в Криму через Міністерство закордонних справ Росії, як це зробили деякі телеканали. "Ми не робитимемо цього, оскільки не визнаємо Крим російським, – говорить очільник UΛ:Крим Михайло Смуток. – Формально у нас немає співробітників у Криму, бо там зараз небезпечно працювати. Є чимало журналістів, які об’єктивно висвітлювали події. І зараз вони зазнали репресій, перебувають під арештом чи у підпіллі. Але ми знайдемо можливості, щоб надати повну інформаційну картину того, що відбувається в Криму, без брехні та маніпуляцій. І безсумнівно наш фокус буде спрямований також на події та рішення, що стосуються Криму як в материковій Україні, так і в Росії та світі загалом".

Команда UΛ:Крим – наймолодшого телеканалу в структурі суспільного мовника – планує поступово нарощувати власне виробництво. У планах: запуск новин трьома мовами (українською, російською і кримськотатарською), нових ток-шоу на різні тематики, історичних, культорологічних, освітніх програм. Також запланований тематичний фільмопоказ. Окрім новин про Крим, в ефірі телеканалу виходитимуть загальні новини про Україну та світові події. Тобто UΛ:Крим не буде замкнений лише на кримській тематиці.

Читайте також: