:
Цікаві факти про Євробачення в Україні

Цікаві факти про Євробачення в Україні

16 травня 2017

Травень, 2004 рік. На арені "Абді Іпекчі" перемогу в 49-му конкурсі Євробачення святкує Україна. Руслана з композицією "Wild Dances" ("Дикі танці") отримує 280 балів і посідає перше місце. Це лише друга участь України у пісенному конкурсі, але вже здобуте право провести Євробачення-2005.

Дванадцять років потому, у 2016-му, в Стокгольмі, столиці Швеції, Джамала на "Еріксон Глоуб Арені" здобуває другу перемогу на Євробаченні в історії нашої країни. Це 61-й конкурс. 62-й їде до Києва.

Звісно, 12 років між двома українськими шоу зумовили чимало відмінностей в організації. У 2016-му було проведено конкурс міст, які змагалися за право бути містом-господарем Євробачення-2017. Серед шести претендентів – Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Херсона й Одеси – організатори обрали столицю.

Тоді ж і визначили, що ареною Євробачення стане Міжнародний виставковий центр (МВЦ). Ще тоді, на етапі оглядового візиту, виконавчий директор пісенного конкурсу Йон Ола Санд сказав: "Міжнародний виставковий центр – це чудова арена, бо вона може підлаштуватися під Євробачення, а не Євробачення мусить підлаштовуватися під неї". Так і сталося. Це можуть засвідчити всі, хто хоч раз був у МВЦ до Євробачення, а потім бачив його готовим до конкурсу.

Photo: Thomas Hanses (eurovision.tv)

Здивувало цьогорічне Євробачення й рекордами – найдовшою червоною доріжкою за всю історію конкурсу. Її довжина становила – 265 метрів.

У Києві, крім офіційної фан-зони Євробачення Eurovision Village, було відкрито 4 додаткові фан-зони конкурсу: на Троїцькій, Поштовій, Софійській та Михайлівській площах.

Сцена Євробачення, зведена в МВЦ, має вагу 30 тонн і майданчик для виступів площею 350 квадратних метрів. Висота екрана, який є частиною сцени, становить 11 метрів, довжина – 70 метрів. Він є найбільшим, який коли-небудь було зведено в Україні.

Центральна частина сцени називається "beehive" (укр. – вулик) – конструкція, що дозволяє окремим фермам сцени опускатися чи підніматися під час шоу. У цьому так званому вулику закріплена 1D-камера, яка фіксує вигляд зверху. А додатково всередині сцени рухається камера, яка може ховатися під арену або підніматися над нею.

Уперше

  • на Євробаченні перемогла Португалія, яка бере участь у пісенному конкурсі з 1964 року. Перемогу для країни здобув Сальвадор Собрал з піснею "Амаr Pelos Dois" (укр. – "Для нас обох").
  • за останні 5 років Євротиждень розпочався в неділю, а не в понеділок. Відтак він тривав повні два тижні.
  • на пісенному конкурсі звучала пісня білоруською мовою. "Гiсторыя майго жыцця" – саме так називається композиція представників Білорусі – гурту NaviBend.
  • ведучими Євробачення стали троє чоловіків – Володимир Остапчук, Олександр Скічко та Тімур Мірошниченко.

  • на сцені пісенного конкурсу звучав дует двох голосів – оперного та естрадного – у виконанні одного артиста, представника Хорватії Жака Худека.
  • офіційний альбом Євробачення надійде у продаж лімітованим тиражем на вінілових платівках. Їх буде чотири і вони будуть кольоровими.
  • на вечірку перед конкурсом в Амстердамі зібралася рекордно велика кількість країн – 34.

Четверо конкурсантів незадовго до пісенного конкурсу стали батьками. Серед них представник Норвегії Joakim With Steen, Естонії – Койт Тооме, Молдови – Сергій Яловицький, а також фронтмен українського гурту O.Torvald – Женя Галич.

Знову

Вчетверте на сцену Євробачення вийшла співачка Валентина Монетта. Вона традиційно представляла Сан-Марино. До речі, це рекордна кількість участі у пісенному конкурсі.

25-ю композицією, написаною для Євробачення, стала пісня Сан-Марино "Spirit of the Night" для її автора Ральфа Зігеля.

Двоє учасників цьогорічного конкурсу брали участь у Євробаченні-2005, що також проводилося в Києві, – Лаура (Естонія) і Омар Набер (Словенія). У фіналі Євробачення-2017 відбулися прем’єри пісень двох переможниць Євробачення – Руслани ("It`s Magical") та Джамали ("I Believe In U").

Читайте також: