:
Завершився другий етап навчання фахівців суспільно-політичного напряму Суспільного

Завершився другий етап навчання фахівців суспільно-політичного напряму Суспільного

18 жовтня 2017

Завершальний тренінг другого етапу навчання фахівців суспільно-політичного напряму філій Національної суспільної телерадіокомпанії України відбувся 11 й 12 жовтня у Дніпрі. Протягом цих двох днів над проблемою верифікації даних і їхньої достовірної подачі спільно працювали представники Дніпровської, Донецької, Запорізької, Криворізької, Кримської, Луганської, Рівненської та Харківської філій Суспільного.

Традиційно перший день навчання проходив разом із тренером Stopfake, викладачем Могилянської школи журналістики Олексієм Набожняком, ключовим питанням якого був факт-чекінг та його інструменти. Другий – модерувала менеджерка суспільно-політичного напряму ПАТ "НСТУ" Марія Фрей. Вона разом з учасниками тренінгу працювала над практичною частиною навчання – розробкою структури програм, які б висвітлювали актуальні в регіонах питання. Робота з командами суспільно-політичного напряму філій продовжиться в режимі онлайн. Щотижня проводитимуться онлайн-наради та навчання.

"Закінчилась тренінгова програма, націлена на реформування змісту програм суспільно-політичного напряму. Далі почнемо серйозно моніторити роботу філій за критеріями виробництва програм, які спільно встановили в ході навчання. Ми виконали свою функцію з оновлення і підвищення рівня знань працівників до стандартів Суспільного, і тепер вже маємо моральне право вимагати ту якість, про яку заявили у липні 2017 року. Це дуже важливий етап, який покаже, наскільки швидко люди можуть сприймати нову інформацію, і наскільки ефективно й легко їм вдається перелаштуватися після багаторічної роботи в іншому руслі. Ми маємо великі сподівання щодо працівників філій", – зазначила Марія Фрей.

Учасники тренінгу розповіли про свої враження від навчання.

Антоніна Богуславська, Запорізька філія НСТУ:

Найкорисніше на тренінгу – групове практичне завдання. Коли ми спільно обговорюємо вибір теми, її фокус і розкриття в програмі. Наче ми все це і знаємо, але в інколи все ж виникають запитання. Така командна робота дає можливість отримати оцінку роботи від колег з інших регіонів. На мою думку погляд зі сторони є найбільш корисним, і в подальшому допоможе виробляти наші програми згідно з критеріями суспільного мовлення.

Роман Торбенко, Харківська філія НСТУ:

Тренінг дуже сподобався. Особливо цікавим було навчання з перевірки фактів, буду цим користуватися. Адже це не тільки теоретичні знання, але й реальний практичний досвід. Ми вчилися як перевіряти дані, так і розробляли власні проекти.

Наступний етап тренінгів у регіонах розпочнеться у лютому 2018 року.

Фото: Ярослава Черевик, Валентина Романюк

Читайте також: