Національні дебати - UA:Перший
:
Національні дебати

Національні дебати

"Національні дебати" напередодні другого туру виборів міських голів провів UΛ:Перший – команда телеканалу побувала у найбільших містах України, аби обговорити нагальні проблеми цих міст з їхніми потенційними очільниками та самими виборцями.

Стартували дебати 2 листопада, з міста Дніпропетровська. 4 листопада вони пройшли у Миколаєві, 6 листопада – у Львові та 11-го – у Києві. Трансляція відбувалася у прямому ефірі на UΛ:Перший і телеканалах міст, у яких пройшли дебати. Радіослухачі могли почути "Національні дебати" на Першому каналі Українського радіо.

"Національні дебати" між кандидатами на посади міських голів складалися з шести раундів. У першому раунді – "Перша спроба" – кандидати ставили запитання одне одному. Другий раунд називався "Комунальне господарство", і в ньому учасники відповідали на запитання модератора й аудиторії на знімальному майданчику та у соціальних мережах. За аналогічним принципом проходив і третій – "Безпека та розвиток міста". "Освіта, культура та спорт" – ось тематика четвертого раунду. П’ятий раунд називався "Другий шанс", і в ньому учасники мали змогу поставити запитання одне одному – по два від кожного. У шостому кандидати мали по 1 хвилині для завершального слова.

Разом із UΛ:Перший над проектом працювали партнери – фундація "Суспільність", Campus 3.0 та міжнародна громадська організація "Інтерньюз-Україна".

"Національні дебати" – масштабний проект телеканалу UΛ:Перший, започаткований у травні 2014 року. Саме тоді – до позачергових президентських виборів – телеканал організував перші теледебати, участь у яких узяли кандидати на посаду глави держави. Саме ці дебати дали старт новій політичній культурі, показали, що за участю політиків можна створювати не тільки ток-шоу, а й ініціювати важливі для суспільства дискусії.

Участь у перших "Національних дебатах" взяли 23 кандидати – всі, хто претендував на президентське крісло. Модераторами були Інна Москвіна та Зураб Аласанія.

Кожному з кандидатів протягом ефіру ставилися запитання, відібрані з різних джерел – від експертів, університетської спільноти та з соціальних мереж. Формат передбачав чотири тематичні блоки запитань: внутрішня політика, зовнішня політика, економіка та соціокультурна проблематика. У кожному блоці два запитання мали можливість поставити модератори і два – аудиторія у студії. Опісля кандидати мали можливість поставити запитання один одному – у блоці "Питання між кандидатами". А наприкінці програми кожен учасник мав 40 секунд для завершального слова.

Другі "Національні дебати" UΛ:Перший провів до позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Участь у них взяли 28 політичних сил серед 29-ти зареєстрованих Центральною виборчою комісією (Комуністична партія України відмовилася).

Кожен випуск складався із двох тематичних блоки запитань від громадськості та два блоки на спілкування учасників між собою. Також залишиться блок, у якому кандидати матимуть змогу звернутися до глядачів, але без агітації.

Модераторами цих "Національних" дебатів були Мирослава Гонгадзе та Зураб Аласанія.

Зазвичай під час спілкування з громадою кандидати послуговуються виключно гаслами. Але вже втретє в ефірі UΛ:Перший ми запропонуємо претендентам на посаду міських голів такий формат, де вони будуть змушені аргументувати свої слова та нести за них відповідальність.