:
Ігор Шамо. Києве мій!

Ігор Шамо. Києве мій!

"Як тебе не любити, Києве мій". Цю пісню на музику Ігоря Шамо і слова Дмитра Луценка. У 2014-му композиція стала гімном столиці, але понад 40 років до цього вважалася неофіційним. Про життя того, хто написав музику, цієї легендарної композиції – документальний фільм "Ігор Шамо. Києве мій!".

Автор фільму Тетяна Жицька та режисер Світлана Красножон спробували розповісти про нього не тільки як про творця відомої пісні, а й як про унікального композитора, чия обдарованість і зараз дивує багатьох.

Виявляється, Ігор Наумович був людиною контрастів. У житті – дуже ввічливий і навіть сором’язливий. Хоча він знав собі ціну, проте до всіх людей звертався м’яко і коректно, ніколи не підвищував голос. І в той же час у професійному житті був дуже вимогливим. До цього часу ходять легенди про те, що його боялися музиканти всіх оркестрів, з якими він працював. Маючи абсолютний слух, він, як і кожен, прагнув ідеалу у виконанні своїх творів. Також друзі згадують, що Ігор Шамо був комунікабельною людиною, завжди розповідав цікаві історії. Вони потім перетворювалися на легенди чи анекдоти, що згодом гуляли по мистецькому світу уже без участі композитора.