Люди свободи. Спецпроект до 25-річчя Незалежності - UA:Перший
:
Люди свободи. Спецпроект до 25-річчя Незалежності

Люди свободи. Спецпроект до 25-річчя Незалежності

ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. У 1900 році українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення в 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням. Разом із тим, це століття – час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів, комуністичного та нацистського, які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких – ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

Це поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось – із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали – когось у тюрмі, когось у "шарошці", фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.

Про них до 25-ї річниці Незалежності UΛ:Перший спільно з Українським інститутом національної пам’яті підготували проект "Люди Свободи".