:
Ми вас туди не посилали | НАШІ 30

Ми вас туди не посилали | НАШІ 30

«Ми вас туди не посилали» — третя серія документального серіалу «Наші 30» до 30-ї річниці незалежності. «Наші 30» – проєкт про спільний досвід і все, що зробило нас сильнішими на цьому шляху. Історія 1990-х розказана самими українцями.

Афганську війну керівництво Радянського Союзу довго приховувало. За десять років через неї пройшли понад 160 тисяч українців. Всі їхали «виконувати інтернаціональний обов’язок» і поверталися уже в незалежну Україну, яка «не була винна» воїнам-афганцям — на війну їх відправила держава, якої вже не існувало. Тож коли ветерани поверталися додому, часто чули: «Ми вас туди не посилали».

Ми розповідаємо чотири історії колишніх афганців, які воювали у різні роки. Володимир Сакун, Сергій Антонюк, Леонід Полосенко та Сергій Мелека говорять про свій досвід війни, фізичні та моральні травми і те, чи вдалося їх побороти. Дехто з них уже в сучасній Україні пішов воювати на Донбас, де також воюють їхні сини. Ветерани по-різному згадують свій досвід, але болять їм всі ті самі травми — байдужості держави й відстороненості суспільства, а також відсутності досвіду. Цей фільм «Ми вас туди не посилали» — про замовчування, яке ризикує стати циклічним.

Створено командою Лабораторії журналістику суспільного інтересу для Суспільного.

За підтримки посольства США в Україні.

НАШІ 30 – документальний мультимедіа проєкт Суспільного до 30 річниці незалежності України, який складається з документального серіалу НАШІ 30 та подкасту НАШІ 30.Жива історія – спогадів та рефлексій громадян про великі події та явища початку 1990-х років.

Читати більше про проект: www.90.in.ua