:
Бути сама собі ціллю. Ольга Кобилянська

Бути сама собі ціллю. Ольга Кобилянська

Ольга Кобилянська казала про себе, що вона закінчила лише чотири класи народної школи, тобто мала основу "для дальшого розумового розвою". Ольга Юліанівна протягом усього свого життя багато займалася самоосвітою. Захоплювалася творами з соціології, політології та філософськими трактатами, шукала себе в музиці – грала на фортепіано, цитрі, дримбі, непогано малювала і грала в театрі. Хотіла навіть стати професійною актрисою, але віддала перевагу літературі.

Авторка "Землі", "Царівни", "Людини" була людиною з європейським мисленням. Її хвилювало питання емансипації — вважала його віянням часу, коли не лише проблеми особистого життя змушували жінку підняти голову і подивитися на світ по-іншому. Кобилянська одна з перших в українській літературі звернулася до відображення жінок-інтелігенток, які прагнуть вирватися з міщанського середовища. І при всьому тому вона залишалася справжньою жінкою. Цікавилася новинками моди, мала вишуканий смак і до глибокої старості зберегла струнку постать.

Ольгу Кобилянську вважали своєю українські феміністки, адже слова з її доповіді стали для них гаслом – "бути сама собі ціллю". Чи змогла письменниця зрозуміти, що їй насправді було потрібно для щастя?