:
Неочікуване побачення

Неочікуване побачення

Чи знаєте ви, що автомобільну дорогу Харків–Дебальцеве прокладали японці? Що саме вони брали участь у відбудові повоєнних міст Східної України? Вони працювали на металургійних та вуглевидобувних підприємствах, а ще – в українських колгоспах?

Справді, мало кому відомо, що землі сходу нашої країни мають безпосереднє відношення до перебування японців у радянському полоні. Після капітуляції Японії та закінчення Другої світової війни в СРСР для прийому і розміщення понад 650 тисяч інтернованих вояків японської Квантунської армії було організовано 55 нових таборів для військовополонених. Невелику частину бранців відправили до України. Наприклад, лише у таборі № 415 у Харкові японці становили понад 90% контингенту – 3462 особи.

Сьогодні ці історичні факти маловідомі широкому загалові, бо переважна частина документів зберігається у російських державних архівах і залишається недоступною для дослідників.

Історія перебування японських військовополонених у сталінських таборах на території України – у документальному фільмі "Неочікуване побачення".