Розсекречена історія: Україна в Другій світовій - UA:Перший
:
Розсекречена історія: Україна в Другій світовій

Розсекречена історія: Україна в Другій світовій

Чому причини подій, які відбуваються сьогодні часом важко зрозуміти? Певне тому, що не всі історії минулого відомі зараз або ж розказані однобоко чи фрагментарно. Це ж стосується і Другої світової війни. 1939 – рік початку найкривавішої світової війни в історії людства – вважають найбільш замовчуваним періодом в історії радянській. Людям, які не цікавляться подіями минулого фахово, навряд чи відомо, що населення СРСР на початку Другої світової доволі позитивно сприймало особу Адольфа Гітлера. З іншого боку – німці знімали фільм за романом Іллі Ільфа та Євгена Петрова "12 стільців", а у Берлінському театрі ставили п’єси Антона Чехова.

Розкрити міфи, пов’язані з початком Другої світової війни, щоб розповісти, що насправді відбувалося у Львові, Харкові, Києві, 1939 року взялися експерти – у спеціальному проекті "Розсекречена історія: Україна в Другій світовій".

Коли почалася Друга світова для українців? Як вони відчули перший день війни? Жертвами чи агресорами були українці у координатах 1939 року? На ці запитання відповідають Олександр Зінченко, історик (Інститут національної пам’яті), професор Варшавського університету та "Києво-Могилянської академії" Оля Гнатюк, доктор політичних наук Владислав Гриневич та доктор історичних наук Юрій Шаповал.