:
Київська старовина. Світ мистецтва

Київська старовина. Світ мистецтва

Проект "Київська старовина. Світ мистецтва" – авторський цикл документальних фільмів Іванни Чередниченко.

Цей естетський проект про віддзеркалення. Скульптури – в музиці, хореографії – у живописі, слова – в архітектурі, таланту – у вічності, Києва – "матері міст Руських" – у долях майстрів зі світу мистецтва.

"Київська старовина. Світ мистецтва" – своєрідна "Галерея майстрів". Тих, що вже назавжди увійшли у вічність, і майстрів сучасних, які перебувають на найвищій сходинці своєї творчості. Їхнє спілкування – філософське і позачасове. Адже: "У митця немає смерті, є лише два дні народження. Перший – коли він з’являється на цей світ, інший – коли покидає його. Тоді він залишається навіки, адже починає жити його мистецтво".

У кожному фільмі присутні два майстри зі світу мистецтва, своїм життям і творчістю пов’язані з першим містом країни, столицею держави Україна. Головна сюжетна лінія розповідає про життя видатної людини, чия творчість вже стала надбанням і гордістю країни. Інша побудована на роздумах майстра сучасного, який робить акценти на найважливішому для кожного митця – одвічних пошуках сенсу буття.

Мистецтва, у яких ці майстри реалізували свій талант, не є тотожними, кожного разу вони принципово інші – живопис і хореографія, музика і скульптура, архітектура і література... Це створює ефект поліфонії та "віддзеркалень", сприяє виникненню у глядачів підсвідомих вражень і асоціацій, усвідомленню взаємозв’язку всіх різновидів мистецтва.

Творча група: автор і режисер – Іванна Чередниченко, оператор – Володимир Таргонський, режисер монтажу – Сергій Ачинян, асистент режисера – Тетяна Пащенко.