Суспільне мовлення - Перший канал
:

 

Вадим Міський:

Вадим Міський: "Суспільне – одна з найпріоритетніших реформ для України"

07 вересня 2017

Створення Суспільного мовлення входить до дев’ятки найбільш важливих реформ, які мають бути здійснені в Україні найближчим часом. Таку думку висловив керівник відділу адвокації Реанімаційного пакету реформ, секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Вадим Міський у колонці на "Українській правді".

"Втім, грошей для реформованої інституції шкодують: попри законодавчі гарантії фінансування суспільного мовлення у 2017 році нестача коштів перевищує 323 мільйони гривень і складає чверть річного бюджету компанії", – зазначає Міський. Також він наголошує на тому, що незважаючи на обіцянки низки народних депутатів, при розгляді змін до держбюджету влітку цього року коштів на цю реформу не додали.

Суспільне в Україні створюється шляхом переходу від державного мовлення. Процес реформування розпочався 17 квітня 2014 року, коли Верховна Рада ухвалила Закон про "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Цього року завершився процес злиття державних телерадіокомпаній у Національну суспільну телерадікомпанію України.

Закон "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" передбачає мінімальну гарантію щорічного фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) на рівні 0,2% від видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Таким чином 2017 року НСТУ мала отримати 1,28 мільярдів гривень. Утім, державним бюджетом на цей рік передбачено всього 970 мільйонів гривень.

Суспільне мовлення створюється як противага комерційним медіа. Принципами Суспільного є висока якість і незалежність редакційної політики та підзвітність суспільству.