Суспільне мовлення - Перший канал
:

 

Голова Наглядової ради Суспільного Чехії розповів про критерії оцінки діяльності менеджменту мовника

Голова Наглядової ради Суспільного Чехії розповів про критерії оцінки діяльності менеджменту мовника

29 листопада 2017

Члени Наглядової ради ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" зустрілися з головою Наглядової ради чеського суспільного мовника České televise Яном Беднаром для вивчення досвіду чеських колег щодо оцінки роботи правління.

Під час зустрічі, яка відбулася 28 листопада 2017 року, члени Наглядової ради ПАТ "НСТУ" ознайомились з критеріями та механізмами оцінки діяльності правління, що використовують колеги з Чехії і напрацьовували власні підходи.

Зустріч також відвідав Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг. Він запевнив, що Рада Європи активно підтримує реформу суспільного мовлення в Україні, оскільки переважна більшість українських громадян отримує новини про політичні та внутрішні події з загальнонаціональних каналів мовлення. "В українському контексті тільки суспільний мовник, що є незалежним від будь-якої фінансової групи або політичної партії, може забезпечувати правдиві, неупереджені та збалансовані новини. Суспільний мовник в Україні має встановлювати стандарти для інших ЗМІ, а також активно об’єднувати громадян та сприяти побудові довіри у суспільстві. В умовах фрагментованого медійного ландшафту сильний незалежний суспільний мовник може стати гравцем з найвищим рівнем довіри", – зазначив пан Енберг.

"Для того, щоб український суспільний мовник став успішним, компанія має продемонструвати зростання та завоювати довіру аудиторії. І саме Наглядова рада повинна буде у певний момент оцінити роботу компанії та правління ПАТ "НСТУ". Тому дуже важливо бути обізнаними щодо успішного досвіду наших європейських сусідів. І ми високо цінуємо, що голова Наглядової ради чеського суспільного мовника Ян Беднар приїхав в Україну, щоб розповісти про підходи, механізми та критерії оцінки роботи компанії та менеджменту чеського телебачення", – сказав Мортен Енберг.

Голова Наглядової ради чеського суспільного мовника Ян Беднар розповів про досвід роботи мовника в своїй країні та фінансові аспекти. Зокрема, пан Беднар зазначив, що бюджет чеського телебачення на 2017 рік складає 270 мільйонів євро, а заробітна платня генерального директора – близько 8 тисяч євро на місяць. Крім того, відповідно до контракту, йому можуть надати премію у розмірі 80 тисяч євро на рік. Це одна з найбільш високооплачуваних посад в Чехії.

Пан Беднар також розповів про відносини з комерційними мовниками: "Ми перебуваємо у постійній конкуренції. Комерційні мовники доводять політикам, що є важливішими. Наприклад, цього року вони викупили частину прав на спортивні змагання, які раніше завжди були на Чеському суспільному телебаченні. Але ми відстоюємо свій принцип універсальності. Також нам доводиться конкурувати з новими медіа, які на відміну від нас, взагалі не регулюються. Ми постійно наголошуємо на тому, що якщо ви хочете незалежних, об’єктивних, збалансованих новин, то ви маєте за це платити". За словами голови Наглядової ради Суспільного Чехії, абонплата за суспільне телебачення невелика, але сплачують її практично всі громадяни країни.

Про виклики, які зараз постають перед українським Суспільним колегам із Чехії розповіла голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва: "Перед суспільним мовником в Україні стоїть кілька викликів. По-перше, не всі політики готові сприймати незалежне Суспільне. По-друге, існує фінансовий тиск через недофінансування з держбюджету. По-третє, внутрішній спротив в НСТУ. І ще один виклик – це спроможність нової команди досягнути позитивного результату, незважаючи на об’єктивні труднощі".

Враженнями від обміну досвідом з чеськими колегами поділився секретар Наглядової ради НСТУ Вадим Міський: "В українського Суспільного багато особливостей: об’єднане теле- і радіомовлення, колегіальний виконавчий орган компанії, розгалужена мережа регіональних філій, критично низькі рейтинги на момент перетворення на суспільне мовлення, негативний "шлейф" державного мовлення. Тож ми не можемо просто скопіювати чийсь досвід, його потрібно адаптовувати. Саме тому ми давно вивчаємо досвід суспільних мовників світу і намагаємось обирати та пристосовувати найкращі практики до українських реалій. Вдячний колегам з Чехії за сьогоднішню зустріч, для нас вона була дуже корисною".

Захід організовано в рамках проекту Ради Європи "Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні".

Фото: сайт Суспільне мовлення