:

 

"Україна матимете мовник, якому суспільство буде довіряти і на інформацію якого можна покладатися"

20 жовтня 2014

Про це повідомив радник з питань медіа у ЄМС Борис Берґант на розширеному засіданні робочої групи з розробки стратегії створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), яке проходило в стінах Національної телекомпанії України (НТКУ). 

На заході також були присутні інші представники Європейської мовної спілки (ЄМС): старший експерт компанії PUM (Нідерланди) Руурд Б’єрман та експерт Deutsche Welle (DW) та Баварського суспільного мовника Йоханнес Гроцкі

Впродовж трьох днів вони давали багато порад, приводили приклади проблем, які існують на європейських суспільних мовниках і застерігали від повторення їх помилок. Гості впевнені, що Україна йде правильним шляхом, й суспільне мовлення, як частина демократичного процесу, просто необхідне в нашій країні:

"Зміни залежать тільки від вас самих. Я вражений вашими людьми, ви всі надзвичайно розумні, талановиті, виховані, володієте різними мовами, і дуже відкриті. Така відкритість як у вас – це дуже велика рідкість. У вас немає ніяких забобонів, і це велике благо вашого суспільства. Використовуйте це! І Європа також має це розуміти. Ми готові до партнерства з вами, надсилайте своїх журналістів, нехай вчаться, дивляться як ми працюємо на суспільному і відстоюємо свою незалежність", – закликав Йоханнес Гроцкі.

Загалом представники європейських суспільних мовників залишися задоволеними результатами напрацювань української сторони. Вони вважають, що за такий короткий час було чимало зроблено по впровадженню суспільного в Україні. Та найскладніше ще попереду. 

"Я вважаю, що зараз у вас унікальний момент, яким варто скористатися. Поки точаться передвиборні перегони і поки новообрані політики будуть розбиратися зі своїм місцем та справами, ви маєте час, коли ніхто на вас не тисне, не чинить зайвого тиску та втручання. А тому вам варто протягом цього періоду на професійній основі визначити своє бачення та місію для того, щоб побудувати для себе міцну платформу", – порадив Борис Берґант.

За підсумками трьох днів роботи розширеного засідання, учасники окреслили питання, які залишаються відкритими і потребують доопрацювань. Зокрема стала очевидною необхідність створення кількох додаткових робочих груп за різними напрямками роботи. 

Учасники зійшлися в єдиній думці, що питання програмної політики НСТУ потребує доопрацювання. Тому один із наступних кроків – це створення малої спеціалізованої робочої групи по розробці програмного контенту. Одна робоча група буде працювати над розробкою телевізійної сітки двох телеканалів, а інша – трьох каналів радіо. 

Також будуть створені робочі групи з технічного аудиту та оперативного управління майном.

Було прийняте рішення про організацію також технічної робочої групи для розробки стратегії конвергенції складових майбутньої НСТУ. Її координаторами будуть начальник управління радіомовлення НРКУ Андрій Ходос та технічний директор НТКУ Юрій Бойчук, які матимуть прямий зв'язок з регіонами для опрацювання спільної концепції. 

Інший напрямок роботи, який вже якнайшвидше необхідно втілювати в життя, стосується пошуку додаткових частот та ліцензування. За цю частину роботи відповідальні юридичні служби компаній.