:

 

Реанімаційний Пакет Реформ, Незалежна медійна рада та громадські організації опублікували заяву щодо саботажу реформи суспільного мовлення

Реанімаційний Пакет Реформ, Незалежна медійна рада та громадські організації опублікували заяву щодо саботажу реформи суспільного мовлення

18 лютого 2016

Група "РПР-Медіа" Реанімаційного Пакету Реформ, Незалежна медійна рада, Громадські організації Інститут Масової Інформації, Інститут Медіа Права, Інститут розвитку регіональної преси, Інтерньюз-Україна, Телекритика, Фундація "Суспільність" опублікували заяву щодо саботажу реформи суспільного мовлення. Вони висловлюють занепокоєння щодо ситуації, що склалася навколо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ "НСТУ").

Нижче наводимо увесь текст, заяви опублікований на сайті Реанімаційного Пакету Реформ:

"Верховна Рада України у 2014 ухвалила новий Закон України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення", який встановив засади існування незалежного суспільного мовника в Україні. Змінами, внесеними навесні 2015 року, було запроваджено процедуру перетворення державних мовників на суспільного мовника. На виконання вимог Закону Уряд ухвалив Постанову "Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", № 567, яка запустила процес фактичного перетворення Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, обласних державних телерадіокомпаній, а також державного підприємства "Укртелефільм" в ПАТ "НСТУ". Протягом вересня-грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення забезпечила проведення конференцій з обрання Наглядової Ради суспільного і затвердила її склад.

Останнім етапом у створенні ПАТ "НСТУ" мало би відбутися приєднання Національної радіокомпанії України та ДП "Укртелефільму" до Національної телекомпанії України з подальшим перетворенням у ПАТ "НСТУ". Станом на сьогодні більшість ОДТРК закінчують процес злиття і перетворення у дирекції у складі об’єднаного суспільного мовника. Однак реформу було заблоковано зумисними діями з боку ДП "Укртелефільм".

Так, керівництво ДП "Укртелефільм" з кінця 2015 року пішло у відпустку та відмовляється надати доступ до приміщень підприємства уповноваженим державним органам, таким як Державна фіскальна служба, Державна фінансова інспекція, Пенсійний фонд України та ін., а також слідчим органам. Комісія з перетворення звернулася до правоохоронних органів та суду щодо надання доступу до документації та печаток підприємств. Проте, засідання суду неодноразово переносилося з несуттєвих причин, а отримане днями рішення не забезпечує ефективний процес перевірок і перетворення.

Такі дії керівництва підприємства, а також бездіяльність компетентних державних органів підривають імплементацію однієї з ключових реформ у медійній сфері України. Саме створення незалежного суспільного мовлення має стати якісним каталізатором змін у медіапросторі держави та сприяти його оздоровленню. Крім того, створення суспільного мовника є одним зі зобов’язань України відповідно до Порядку денного Асоціації Україна-ЄС (2013), метою якого є підготовка до реалізації Угоди про Асоціацію. Також запуск суспільного мовлення є зобов’язанням України перед Радою Європи з 2005 року (Резолюція 1466 (2005).

З огляду на це, ми закликаємо компетентні державні органи вжити належних заходів передбачених чинним законодавством України задля якнайшвидшого завершення перетворення державних мовників у суспільного мовника".

Джерело: rpr.org.ua.