1951 рік: курйози першого ефіру, вугільні кінопроекційні та телевізори на воді - Перший канал

1951 рік: курйози першого ефіру, вугільні кінопроекційні та телевізори на воді

30 серпня 2011, 19:20


Епоха Першого

Ера телебачення розпочалась в 1951 році. Перший ефір відбувся 5 листопада 1951 року показом фільму "Алітет іде в гори". Всі були в ейфорії від того, що сигнал проходить в ефір, тому не помітили, що технік неправильно встановив плівку і собача упряжка на екрані почала задкувати замість того, щоб рухатись вперед.

Потім, звичайно, показ фільму зупинили, перезарядили плівку і запустили знову. Оскільки сигнал був пробним, конфузу телевізійників глядачі не побачили. Вже наступного дня в ефір пішла пропагандистська стрічка "Велика заграва". Показ минув без ексцесів.

Через два дні після першого ефіру, 7 листопада 1951 з Хрещатика, 26 наживо транслювали парад з нагоди дня Жовтневої революції.

Відповідно духу епохи 50-х телебачення показувало, як країна день і ніч трудилася на грандіозних будовах та виконувала  сталінські п’ятирічки.

Події знімали на кіноплівку, але показували вже не тільки в кінотеатрах, а й по телевізору. Тоді це були "КВН" або "Ленінград-2", наповнені дистильованою водою.

В 1951 у Києві було 622 телевізори. Показували переважно хроніку, концерти і кінофільми. Саме тоді на екрани країни вийшов фільм "Тарас Шевченко". Це була остання робота режисера Ігоря Савченка. Майже вся знімальна група отримала за фільм "Сталінську премію". В тому числі актор, а пізніше і режисер Сергій Бондарчук.