:

Розслідування злочинів Майдану не досягнуло прогресу, – європейські експерти


Розслідування злочинів під час Майдану не досягло відчутного прогресу й не відповідає європейським стандартам. Такого висновку дійшли експерти Міжнародної дорадчої групи при Раді Європи щодо подій Революції Гідності. 

За даними звіту цих фахівців – принаймні трьох людей справді застрелили з готелю "Україна" або будинку консерваторії. А розстріл на Інститутській, найімовірніше, – справа рук "Беркуту" з так званої "групи Садовника". Більшість демонстрантів, які загинули 20 лютого, отримали поранення з автоматів Калашникова, моделі яка була у беркутівців. Згодом ця зброя та пов'язані з нею документи зникли. При чому, як заявляє дорадча група Ради Європи, українські слідчі не мають жодних доказів дії "третьої сили" чи роботи снайперів. Що стосується власне розслідування, то як ідеться в звіті, затримання в справі Майдану свідомо зривали українські МВС та Генпрокуратура часів керування нею Віталія Яреми. Повний текст звіту в перекладі є у відкритому доступі на сайті Ради Європи. Генпрокуратура та МВС на обвинувачення – поки що не відреагували. Розслідування злочинів під час Майдану не досягло відчутного прогресу й не відповідає європейським стандартам. Такого висновку дійшли експерти Міжнародної дорадчої групи при Раді Європи щодо подій Революції Гідності. 

За даними звіту цих фахівців – принаймні трьох людей справді застрелили з готелю "Україна" або будинку консерваторії. А розстріл на Інститутській, найімовірніше, – справа рук "Беркуту" з так званої "групи Садовника". Більшість демонстрантів, які загинули 20 лютого, отримали поранення з автоматів Калашникова, моделі яка була у беркутівців. Згодом ця зброя та пов'язані з нею документи зникли. При чому, як заявляє дорадча група Ради Європи, українські слідчі не мають жодних доказів дії "третьої сили" чи роботи снайперів. Що стосується власне розслідування, то як ідеться в звіті, затримання в справі Майдану свідомо зривали українські МВС та Генпрокуратура часів керування нею Віталія Яреми. Повний текст звіту в перекладі є у відкритому доступі на сайті Ради Європи. Генпрокуратура та МВС на обвинувачення – поки що не відреагували.