:
Горів не блок | НАШІ 30

Горів не блок | НАШІ 30

«Горів не блок». Екопротести після Чорнобиля – друга серія документального серіалу «Наші 30» до 30-ї річниці незалежності. «Наші 30» – проєкт про спільний досвід і все, що зробило нас сильнішими на цьому шляху. Історія 1990-х розказана самими українцями.

Аборти, які пропонують зробити жінкам на ранніх строках, гриби, яких не можна їсти, невидима радіація… Як в таких умовах захищатися від майбутніх чорнобилів? У д/ф ми розказуємо як після найбільшої у світі ядерної катастрофи, що сталася на ЧАЕС, ще в радянські часи українці вийшли на перші екологічні протести. Спершу в Києві, а потім по всій країні. Від Нетішина на Західній Україні, поблизу якого добудовували Хмельницьку АЕС до Запоріжжя, де студенти-екоанархісти вилазили на труби Коксохіму, щоб зупинити шкідливе виробництво.

Автори: Сергій Захарченко, Ліза Сівєц

Редактори: Вікторія Курчинська, Влад Азаров

Режисерка: Анна Цигима

Керівниця і головна редакторка проекту НАШІ 30: Наталя Гуменюк

Створено командою Лабораторії журналістику суспільного інтересу для Суспільного За підтримки посольства США в Україні. НАШІ 30 – документальний мультимедіа проект Суспільного до 30 річниці незалежності України. Проект складається з документального серіалу НАШІ 30 та подкасту НАШІ 30.Жива історія – спогадів та рефлексій громадян про великі події та явища початку 1990-х років Це - історія 90-х, розказана самими українцями. Читати більше про проект: 90.in.ua