:
Контингент

Контингент

"Контингент" – цикл документальних фільмів про історію радянського контингенту в країнах Варшавського договору (Східна Німеччина, Польща, Чехословаччина, Угорщина) та в гарячих точках холодної війни (Куба, Ангола, В’єтнам тощо). Це стрічки про те, що часто називають "військовим туризмом".

Термін "військовий туризм" народився під час "холодної війни". Солдати та офіцери, які виконували свій обов’язок під час існування "залізної завіси", були найчисельнішими туристами в Радянському Союзі. Для більшості СРСР громадян це був чи не єдиний шанс побувати за кордоном…

"Ефіопія або смерть!" – 4-серійний фільм циклу "Контингент" про перебування радянських військових в Ефіопії та їхню участь у військових діях на Африканському розі. Таємниці військового конфлікту в Єгипті розкриває десятисерійний цикл "Єгипет. Нескінченна війна на Сході". У спекотній Анголі, де з 1975 року йде кривава громадянська війна, аж по 1991 рік перебуває майже 11 тисяч радянських вояків, серед яких – не одна тисяча етнічних українців. Їхня історія – у стрічці "Війна в Анголі".

Про те, які накази виконували радянські військові у "країні із жарким кліматом", як їм сказали перед виїздом, розповідає фільм "Війна у В’єтнамі". Історія тридцятирічного перебування континенту Союзу на Кубі та свідчення про ті події безпосередніх учасників – у 5-ти серіях фільму "Контингент. Острів Свободи". У трисерійному циклі "Чехословаччина. Вторгнення" йдеться про перебування українців у складі радянських військових частин у Чехословаччині – на тлі історичних фактів спогадами діляться учасники подій.

У документальному циклі "Контингент" мала правда учасників подій перетинається з великою правдою геополітичного протистояння систем у часи "холодної війни".