:
Кримські татари:

Кримські татари: "Крим – наш!"

Життя кримськотатарського народу за останній рік кардинально змінилося. Перед багатьма людьми постав важкий вибір – покинути батьківщину або залишитися... Коли думаєш про минулорічну анексію півострова, одразу згадуються сумні події 1944-го – масова депортація кримських татар, яка забрала життя майже половини корінного народу Криму. Вони поверталися на історичну батьківщину десятиліттями, з неймовірними втратами і труднощами.

Про складну сторінку історії кримськотатарського народу – документальний фільм "Кримські татари: "Крим – наш!" автора Сергія Братішка та режисера Петра Мироненка.

Героями стрічки стали свідки депортації. Крім того, автори поспілкувалися із Мустафою Джемілєвим і Зеврі Куртбедіновим. Це політв’язні, учасники кримськотатарського політичного руху. Вони відверто розповіли про депортацію та кримськотатарський рух, боротьбу за право повернутися на рідну батьківщину. Так, Мустафу Джемілєва засуджували до позбавлення волі сім разів. Він став символом нескорення кримськотатарського народу після того, як витримав найдовше у світі політичне голодування – 306 днів. Також при створенні фільму дуже допомогла Гульнара Бекірова – фахівець з історії Криму ХХ століття. Вона надала компетентні коментарі та сімейні перекази щодо депортації…