:
«Невидима правда»: документальний фільм Суспільного про ромську молодь

«Невидима правда»: документальний фільм Суспільного про ромську молодь

Документальний фільм «Невидима правда» – це три різні історії життєвих прагнень ромської молоді з різних соціальних прошарків.

В Україні, яка об’єднує представників і представниць понад 130 національностей (відповідно до перепису населення 2021-го року) толерантність має існувати, як незмінна людська цінність. Але реальність інша. Особливо це стосується чутливих спільнот, на кшталт ромської національної спільноти. Рівень дискримінації ромського населення в Україні не зменшується. Роми і надалі стикаються з труднощами та дискримінацією при виготовлені документів, при працевлаштуванні, протягом навчання тощо. Одним із можливих шляхів змінити упередженість на розуміння, є створення документальних репортажів, які показують звичайне життя ромів, розповідають про успіхи, невдачі, допомагають розгледіти за абстрактною меншиною звичайних людей та побачити спільне. Такі історії потрібні для зміни наративів у суспільстві.

«У "Невидимій правді" показуємо, що роми бувають різними, як і представники будь-якої нації. Насправді життя багатьох ромів нічим не відрізняється від життя українців. Різниця лише в упередженому ставленні соціуму до цієї спільноти. Тих ромів, які працюють чи навчаються, значно більше, ніж нам здається. Але ми чомусь звикли помічати лише тих, кого можна зустріти на вулиці чи вокзалі. У них є бажання соціалізуватися, проте можливостей менше через стереотипне ставлення. Сподіваюсь, що побачене та почуте з вуст героїв нашого фільму назавжди змінить уявлення людей про ромську спільноту», – розповіла авторка ідеї та сценаристка стрічки, креативна продюсерка Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Олена Кривенко.

Герої документальної стрічки «Невидима правда» – Анжеліка, Моніка та Даніель власним прикладом руйнують стереотипи про спільноту, які роками існують серед українців.