:
«Швидше, вище, сильніше в 90-ті»  | НАШІ 30

«Швидше, вище, сильніше в 90-ті» | НАШІ 30

«Швидше, вище, сильніше в 90-ті» – 8 серія документального проєкту «Наші 30» до 30-ї річниці незалежності. «Наші 30» – проєкт про спільний досвід і все, що робило нас сильнішими на цьому шляху. Історія 1990-х розказана самими українцями.

Героями цього фільму стали українські спортсмени, які попри всі труднощі 1990-х, не покинули ані спорт, ані Україну, й досягли найвищих олімпійських вершин: гімнастка Катерина Серебрянська, метальник молота Олександр Крикун, яхтсменка Олена Пахольчик, біатлоністка Олена Петрова, та нинішній міністр молоді та спорту, фехтувальник Вадим Гутцайт.

Як уже після здобуття незалежності Україна виступала на Олімпійських іграх у складі Об’єднаної команди? Чому після розпаду СРСР величезна кількість спортсменів та тренерів їхали за кордон? Чим, крім спорту, доводилося займатися олімпійським чемпіонам, аби мати гроші на життя? Та що, врешті, змусило їх залишитися тут? Відповіді на питання у фільмі «Швидше, вище, сильніше в 90-ті».

Автори: Анна Цигима, Галина Бойко

Редактори: Вікторія Курчинська, Влад Азаров

Режисерка проєкту: Анна Цигима

Керівниця і головна редакторка проєкту НАШІ 30: Наталя Гуменюк

Створено командою Лабораторії журналістики суспільного інтересу для Суспільного. За підтримки посольства США в Україні. НАШІ 30 – документальний мультимедіа проєкт Суспільного до 30 річниці незалежності України, який складається з документального серіалу НАШІ 30 та подкасту НАШІ 30.Жива історія – спогадів та рефлексій громадян про великі події та явища початку 1990-х років. Читати більше про проект: http://:/www.90.in.ua Слухати подкаст-серіал НАШІ 30. Жива історія: https://90.in.ua/podcasts