Помилка 83 - UA:Перший
:
Помилка 83

Помилка 83

«Помилка 83» – фільм-розслідування власного виробництва Суспільного. У стрічці автори розкривають корупційні схеми українських медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Що змушує людей давати хабарі, щоб отримати довідку, яка є підставою для державних пільг і гарантій — через історії та переживання людей з інвалідністю у фільмі розкажуть про корупційні ризики в системі МСЕКів.

Журналісти, аналізуючи судову практику щодо хабарників у медико-соціальній експертизі, знаходять пояснення, чому корупція в системі встановлення інвалідності процвітає.

«Про багато явищ ми думаємо як про те, що нас не стосується. Якісь там МСЕКи, якась інвалідність. Але ми ж здорові. Нас це не торкнеться, із нами такого не може трапитися. Це не так. Аварія, онкозахворювання, інсульт, інфаркт, діабет, виробнича травма — загрози чатують на нас за кожним рогом. І тоді, коли ми не маємо змоги жити, як раніше, стикаємося з однією з найскладніших, найбільш закритих, найкорумпованіших інституцій, — розповідає шефредакторка творчого об’єднання розслідувань на UA: ПЕРШИЙ і співавторка фільму Інна Білецька. — До нас, коли ми завершували роботу над попереднім фільмом, зайшла колега з іншого підрозділу. Вона готувала документи для отримання інвалідності, її історія і історії, які вона розповідала про інших, змусили нас узятися за цю тему. Розплутати клубок і зрозуміти, чому ця система саме така. І що із цим робити».

Глядачі дізнаються, чому ця система є однією з найкорумпованіших в Україні й чому її досі не торкнулася реформа.