:
Павло Загребельний. До запитання

Павло Загребельний. До запитання

Він прославився історичними творами, які були суворо заборонені за радянських часів. У патріарха української літератури Павла Загребельного найбільший доробок серед колег-сучасників – 20 романів за 40 років!

Творчість письменника оцінив народ, купуючи його книжки потайки "з рук" за 100 карбованців. "Роксолана", "Я – Богдан", "Диво", "Євпраксія", "Тисячолітній Миколай" і остання книга – "Думки нарозхрист" – усі ці твори одразу ставали бестселерами. Книжки не просто виходили багатотисячними накладами, їх і досі читають різні покоління.

Павло Загребельний очолював Спілку письменників України й був усунутий з посади колегами – за "націоналізм". Від середини вісімдесятих він оселився на дачі й зосередився тільки на своєму ремеслі.

2009-го письменник пішов із життя у віці 84 років. Крім романів та повістей, лишив ще й власну філософію життя: "Треба жити страстями. Ні, не отими, що в священних книгах у нас описані. А страстями оцими, які нас ведуть по життю. Жити кожною миттю цього життя. Життя прекрасне. Світ прекрасний. І нам щастя дано бути в цьому світі. От просто бути в цьому світі – і більше нічого".Вічно живий, сучасний і актуальний.