Суспільне мовлення - Перший канал
:

 

Наглядова рада НСТУ закликає Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовлення

Наглядова рада НСТУ закликає Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовлення

06 липня 2017

Члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у відкритому зверненні закликали Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовлення у Держбюджеті-2017. Відповідне звернення до парламенту було оприлюдене під час прес-конференції на тему: "Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності".

Наводимо текст заяви повністю:

Члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ "НСТУ") з тривогою звертають увагу на недостатність фінансування суспільного мовлення у 2017 році, що ставить під загрозу перебіг всієї реформи. Відповідно до Закону "Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" бюджет Суспільного мовника має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. У 2017 році ПАТ "НСТУ" мала б отримати з бюджету 1,28 мільярда гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – нестача складає більш, ніж 300 мільйонів гривень.

Наголошуємо, що серйозне недофінансування суспільного мовлення унеможливить зміну якості програмного наповнення ефіру, і таким чином підірве довіру населення до цієї важливої реформи. Крім того, недофінансування фактично знекровить суспільство в його праві на отримання неупередженої інформації, оскільки суспільне мовлення є єдиним мовником в країні, інформаційна політика якого не залежить ні від держави, ні від приватних власників, а зорієнтована виключно на задоволення запитів та інтересів самого суспільства.

Разом з тим, члени Наглядової ради вітають заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, яка прозвучала 3 липня в прямому ефірі програми "Свобода слова", про готовність уряду профінансувати потреби ПАТ "НСТУ" в повному обсязі, як передбачено законом. Така заява відповідає одному з найдавніших і найважливіших зобов’язань України перед Радою Європи та Європейським Союзом, а також неодноразовим рекомендаціям Ради Європи (зокрема, рекомендації ПАРЄ №1878 від 25 червня 2009 року).

Ми розуміємо непросту ситуацію та складність у виборі пріоритетів державних видатків, але наполегливо просимо парламентаріїв належним чином оцінити вагу та значущість перших кроків у здійсненні такої важливої реформи, необхідність дотримання Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань, а також нагальну потребу давати відсіч ворогу в інформаційній війні, яка триває на всій території нашої держави.

Виходячи зі сказаного, члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України закликають:

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету – передбачити збільшення видатків на бюджетну програму "Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії" у законопроекті про зміни до Державного бюджету на 2017 рік. Обсяг видатків, встановлений Законом України "Про суспільне телебачення та радіомовлення", має дорівнювати 0,2% від загального фонду державного бюджету за попередній рік (1,28 млрд грн).

Верховну Раду України – не допустити прийняття змін до Державного бюджету України на 2017 рік із заниженим рівнем фінансування Суспільного мовлення.

Члени Наглядової ради НСТУ: Тарас Аврахов, Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, Дарія Карякіна, В’ячеслав Козак, Тетяна Лебедєва, Лаврентій Малазонія, Вадим Міський, Світлана Остапа, Олексій Панич, Віталій Портніков, Наталія Скрипка, Віктор Таран, Сергій Таран, Ігор Хохич, Володимир Яворівський.