Сьогодні у всьому світі відзначають День пам’яті жертв Голокосту - Новини - Перший канал
:

Сьогодні у всьому світі відзначають День пам’яті жертв Голокосту

Неділя, 27 січ. 2019  21:44


27 січня 1945-го радянські солдати звільнили нацистський концтабір Аушвіц. Там тримали понад мільйон людей. Переважна більшість з них були євреї. Майже всі вони загинули. Серед інших жертв – поляки, роми, солдати Радянської армії, а також громадяни різних європейських країн. Сьогодні в Освенцимі зібралися колишні в’язні.

На українській землі жертвами Голокосту стали півтора мільйона людей. Це дані Інституту національної пам’яті. По обіді – львів’яни прийшли до пам’ятного знаку – на місці колишнього Янівського концтабору. Він існував з осені 41-го до середини 43-го року. За цей час там винищили від 50 до 200 тисяч в’язнів. На згадку про померлих містяни ставили свічки та молилися.

Майже 2 десятки людей згадали загиблих і в Сумах. Єдина в місті братська могила – на центральному кладовищі. Пам’ятний знак жертвам Голокосту там спорудили в 70-х роках минулого століття. До нього люди поклали квіти. Голова єврейської громади міста розказала: загалом на Сумщині розстріляли майже 3 тисячі євреїв.