П’ятеро людей загинули внаслідок аварійної посадки Ан-12 біля Львова - Новини - Перший канал
:

П’ятеро людей загинули внаслідок аварійної посадки Ан-12 біля Львова

Пʼятниця, 04 жовт. 2019  13:42


Cлідчо-оперативна група працює на місці аварійної посадки літака АН-12 на Львівщині. Там вранці загинуло п’ятеро людей. Транспортне судно прямувало з іспанського міста Віґо до турецького Стамбула. У Львові мало б сісти на дозаправку. Та за 13 кілометрів до летовища – борт зник з радарів. Це сталося за чверть до сьомої ранку. Згодом на зв’язок вийшов член екіпажу й повідомив про аварійну посадку.

У літаку було 7 членів екіпажу та 1 супроводжувач. 5-ро людей загинуло, 3-є дістали травми, – повідомила речниця Державної служби надзвичайних ситуацій на Львівщині Христина Авдєєва. Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк у коментарі "112 Україна" сказав, що розглядаються 2 версії подій: у літака закінчилося пальне або пілот припустився помилок. Ранковий туман, за словами Лавренюка, на посадку не впливав. Також він додав, що на борту було 10 тонн вантажу.

Трьох травмованих унаслідок аварії доправили до Львівської міської лікарні №8. Усі вони – українці, – розказав медик Ігор Стояновський. Він прокоментував стан і травми кожного.

За фактом аварійної посадки літака поліція Львівщини розпочала кримінальне провадження. Стаття – порушення правил безпеки руху або експлуатації ... транспорту, – передала прес-служба обласного управління.

Юрій Андрієнко, який пропрацював авіа-штурманом понад 35 років на літаках марки "АН", розповідає – якби паливний бак був повний, екіпаж міг би долетіти до Стамбула навіть без дозаправки. До Львова ж пального вистачило б точно.

Це не вперше, коли АН-12 компанії "Україна-Аероальянс" розбивається. 2014-го такий літак впав в Алжирі. Тоді загинуло семеро людей – всі, хто був на борту. Літак перевозив нафтове обладнання з Алжиру до Гвінеї. Лайнер упав у гірській місцевості за 24 кілометри від аеропорту міста Таманрассет, де борт мав зробити технічну зупинку.

Ніні наші кореспонденти намагаються отримати коментар компанії "Україна-Аероальянс", але всі телефони поза зоною досяжності.

;