Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження Держбюро розслідувань - Новини - Перший канал
:

Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження Держбюро розслідувань

Вівторок, 03 груд. 2019  15:37


"За" проголосували 250 депутатів – більшість із "Слуги народу", двоє депутатів від "Опозиційної платформи за життя" та 18 народних обранців від "Голосу". Документ у Раду вніс президент. Йдеться про посилення незалежності ДБР, пояснив голова парламентського комітету Верховної ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Тимчасового виконувача обов’язків керівника ДБР, замість чинного директора Романа Труби, президент має призначити упродовж п’яти днів від набуття чинності закону. Термін роботи тимчасового очільника відомства – три місяці. Відповідно до проголосованого документа, усю відповідальність за дії ДБР нестиме саме керівник структури. Він же щороку звітуватиме перед Верховною Радою. Якщо, на думку парламентарів, звіт буде незадовільним, то його розглядатиме Президент, який має повноваження звільнити керівника ДБР. Заступників вибиратимуть на конкурсі, але внутрішніми комісіями, які формує директор Держбюро розслідувань. Раніше це робила комісія від парламенту.

Документ не підтримали депутатська група "За майбутнє", фракції партій "Батьківщина" та Європейська солідарність".

Підтримали парламентарі й поправку, що передбачає створення в ДБР управління для розслідування справи Майдану та переведення туди слідчих з Генпрокуратури. За це віддали голоси 334 депутати. ГПУ втратила можливість продовжувати розслідування 20 листопада. А на наступний день адвокатка родин Героїв небесної сотні Євгенія Закревська оголосила про голодування з вимогою погодити поправку. На її думку, вона дозволить не допустити зупинки розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.