16 тисяч правок подали депутати до законопроєкту про банківську систему - Новини - Перший канал
:

16 тисяч правок подали депутати до законопроєкту про банківську систему

Вівторок, 07 квіт. 2020  20:09


Він поміж іншого передбачає неможливість повернення банків колишнім власникам. Наприклад Приватбанку – Ігорю Коломойському, через що частина депутатів називає цей закон Антиколомойським. Законопрєкт ухвалили у першому читанні минулого тижня. А от коли будуть голосувати в другому – зважаючи на таку кількість правок – спрогнозувати важко, каже депутат Ірина Геращенко. Вона вважає це умисним затягуванням.

Семеро з депутатів подали більш як по тисячі поправок кожен. Шестеро з них – від Слуги народу. Депутка Ольга Василевська-Смаглюк подала понад півтори тисячі правок. Каже з Коломойським ніяк не пов’язана. А правки були подані для того, щоб урегулювати розбіжності між новим законопроєктом з іншими нормативно-правовими актами.

2016 року Національний банк оголосив "Приватбанк" неплатоспроможним. На той час він обслуговував 20 мільйонів клієнтів і був найбільшим комерційним банком в Україні. НБУ звернувся до Кабміну з пропозицією передати банк у власність держави, щоб захистити інтереси вкладників. Відтоді між державою і колишніми власниками Приватбанку триває судова тяганина. Прийняти закон, який унеможливить повернення банків колишнім власникам є однією з вимог міжнародного валютного фонду для подальшої співпраці, без якої, за словами представників Національного банку, Україні буде важко подолати економічну кризу, спричинену зокрема, пандемією коронавірусу.