:

Швеція закрила кримінальну справу проти Джуліана Ассанжа


Ассанж – поза підозрами. Шведська прокуратура зупинила рослідування справи про зґвалтування проти засновника інтернет-ресурсу "WikiLeaks" Джуліана Ассанжа – кримінальну справу закрили, а ордер на арешт – анулювали. Подробиці громадськості прокурор пообіцяла повідомити згодом.

Джуліана Ассанжа звинуватили в зґвалтуванні 2010-го року. Сталося це відразу після того, як у Сполучених Штатах почали розслідування щодо публікацій "WikiLeaks" – тоді ресурс оприлюднив секретні дані про війну в Афганістані та Іраку. Частина документів була про розстріли мирних жителів. США оголосили австралійця в міжнародний розшук. Він попросив політичного притулку в посольстві Еквадору в Лондоні. Майже 5 років Ассанж не полишає приміщення амбасади. Побоюється, що його депортують до США, де за публікацію секретних документів йому загрожує до 35 років ув’язнення або смертна кара.Ассанж – поза підозрами. Шведська прокуратура зупинила рослідування справи про зґвалтування проти засновника інтернет-ресурсу "WikiLeaks" Джуліана Ассанжа – кримінальну справу закрили, а ордер на арешт – анулювали. Подробиці громадськості прокурор пообіцяла повідомити згодом.

Джуліана Ассанжа звинуватили в зґвалтуванні 2010-го року. Сталося це відразу після того, як у Сполучених Штатах почали розслідування щодо публікацій "WikiLeaks" – тоді ресурс оприлюднив секретні дані про війну в Афганістані та Іраку. Частина документів була про розстріли мирних жителів. США оголосили австралійця в міжнародний розшук. Він попросив політичного притулку в посольстві Еквадору в Лондоні. Майже 5 років Ассанж не полишає приміщення амбасади. Побоюється, що його депортують до США, де за публікацію секретних документів йому загрожує до 35 років ув’язнення або смертна кара.

Інші новини