:
Суспільний мовник планує зняти два художні серіали

Суспільний мовник планує зняти два художні серіали

30 вересня 2021

Суспільний мовник у наступному році планує зйомки двох художніх серіалів за сценаріями переможців мистецького конкурсу — з робочими назвами «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль».

Читайте також: Документальний серіал «Сильна» на UA: ПЕРШИЙ — про роль жінок у реабілітації захисників України

За підсумками мистецького конкурсу на створення сценаріїв телевізійних художніх ігрових серіалів переможцями стали ТОВ «Гуд Монінг Дістрібьюшн» та ТОВ «Т.Т.М.».

«Суспільне робить перший крок назустріч своїй меті — почати виробляти якісні українські художні серіали. Це нова сфера для нас, але якщо ми не навчимося сучасної драми, то майбутнє буде похмурим. Олігархічні мовники часто уникають суспільно важливих тем у своїх серіалах, так само як і проявів усілякої національної ідентичності в кадрі — адже досі розраховують на продажі на пострадянському просторі. Саме Суспільне має взяти на себе роль драйвера для заповнення цієї важливої ніші. Але виробництво художнього серіалу — це тривалий процес, який починається саме з девелопменту та сценарію. Саме на цей етап був спрямований конкурс. Я вітаю переможців, і, сподіваюся, нас не залишать без ресурсу розпочати виробництво вже наступного року. Так само я сподіваюся, що парламентарі нарешті розблокують можливості спільного виробництва, авансування та виходу за межі бюджетного року. Без цього ми завжди будемо замкнені в рамки, які не сприяють появі високоякісного контенту», — зазначив Ярослав Лодигін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення.

Серіал з робочою назвою «Дім» буде створений за мотивами книги Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила». В основі сюжету — історія однієї шахтарської родини, що живе в невеликому шахтарському селищі посеред степів Луганщини від 30-х років минулого століття до наших днів. Серіал розрахований на вісім серій, де кожен епізод — це окрема історія одного члена родини.

Автор ідеї Павло Белянський розповів про особливість майбутнього серіалу:

«Попри те, що історія одна, вона сплетена з доль восьми членів сім’ї, восьми життів, кожне з яких по-своєму унікальне і трагічне. Тому в кожній серії буде новий головний герой — один із членів сім’ї, чиє життя і розкриватиметься перед глядачами. При цьому крізь усі серії проходить одна центральна подія — смерть і поховання глави сімейства, діда Петра. Переплетення історії життів восьми яскравих архетипних персонажів дасть картину шахтарського світу в динаміці зміни поколінь.

“Дім” — це історія приходу людей у степи Луганщини в пошуках кращої долі, або для втечі від минулого. Вихід покоління, народженого й вихованого в шахтарських реаліях, з Луганської колиски у великий світ.

Книга і серіал — це спроба знайти відповідь на запитання: що за люди живуть на сході України й чи так сильно вони відрізняються від усіх інших українців. На мій погляд, при всіх жахливих і часто нелюдських умовах життя, в яких існували шахтарі, при страшних умовах праці, близькості смерті, жителі сходу України культурно, емоційно, духовно і душевно, такі ж українці, як і жителі всієї України в цілому. Це і буде центральною ідеєю серіалу», — розповідає автор сценарію Павло Белянський.

Серіал «Вишиванка для пані Черчилль» — військовий детектив та мелодрама, натхненна реальною історією візиту дружини прем’єр-міністра Великої Британії Клементини Черчилль до Одеси 1945 року. До візиту пані Черчилль майстриня вишивки Уляна Білоус має створити для поважної гості найкращу в світі вишивану сукню.

Сценарист серіалу Костянтин Коновалов розповів, як виникла ідея сюжету:

«Це унікальна подія для України — створити серіал з визначними світовими брендами. По-перше, у серіалі фігурує такий визначний український бренд, як вишиванка. Україна знана у світі своїми вишивками, майстринями — це ми покажемо в серіалі. По-друге — ніхто не звертав уваги, що в українській Одесі побувала сама Клементина Черчилль, дружина Вінстона Черчилля, на той час перша леді Британії. Вона буде однією з центральних фігур серіалу. Я надихнувся кінохронікою, яка так і називається «пані Клементина Черчилль в Одесі». Коли я її побачив, зрозумів — це унікальна тема для України, яку не можна пропустити. І вирішив додумати, чому саме вона приїздила до України та як відбувалися події. У кінохроніці було зображено, як Клементина Черчилль отримує вишиванку. Я одразу зрозумів, що, мабуть, була майстриня, яка створила цей шедевр, цю вишивану сукню для першої леді Великої Британії. Я створив цих персонажів, описав їх, як вони живуть та взаємодіють між собою. Але вирішив завернути це у жанр військового детективу та мелодрами, аби глядачам було цікаво дивитися.

Коли є така синергія і багато людей зацікавлені однією ідеєю — Суспільне, компанія “Т.Т.М.”, я як сценарист — то проєкт однозначно буде цікавим, потужним і популярним», — підсумовує Костянтин Коновалов.

Нагадаємо, минулого тижня відбулась онлайн-прем’єра четвертої серії документального серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» про крах економіки СРСР та його реальні причини. Виробництвом документального серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла» за сценарієм Суспільного мовника займалася компанія Esse Production House — переможниця мистецького конкурсу.

Читайте також: