:
Подкаст-розслідування Суспільного «Дрогобич 101/1» взяв гран-прі премії «Слушно»

Подкаст-розслідування Суспільного «Дрогобич 101/1» взяв гран-прі премії «Слушно»

01 жовтня 2021

Подкаст-розслідування Суспільного мовника «Дрогобич 101/1» отримав гран-прі першої української премії подкастів «Слушно». «Дрогобич 101/1» — це перший подкаст розслідування в Україні.

Номінантами першої премії стали 50 українських подкастів різних жанрів, які розподілили за категоріями. Гран-прі премії «Слушно» отримав подкаст, який продемонстрував найбільш оригінальний підхід до висвітлення теми та встановлює нову планку для подкастів цього жанру. Серед номінантів на премію були подкасти «Говорить Жадан» від радіо НВ, «Вуса Гоголя», Інше інтерв’ю з «Володимиром Анфімовим», «Простими словами» від The Village Україна та інші.

Читайте також: Як Суспільне розвиває культуру подкастів в Україні — результати, плани, тренди

У розслідуванні «Дрогобич 101/1» автори Інна Білецька, Алла Садовник, Дмитро Бондар та Олександр Стратонов досліджували причини та наслідки руйнування будинку у Дрогобичі, а також загрози, перед якими опинилися «хрущовки». Трагедія у Дрогобичі, яка сталася 28 серпня 2019 року, забрала життя вісьмох людей, семеро травмувалися, а 129 утратили майно й квартири.

Читайте також: Як Суспільне розвиває культуру подкастів в Україні — результати, плани, тренди

Шеф-редакторка творчого об’єднання UA: ПЕРШИЙ Інна Білецька поділилася враженнями від перемоги:

«Ринок подкастів в Україні досить молодий, але вже дуже потужний. Бути серед 50-ти найкращих — уже велика перемога. Тому можете уявити наші емоції, коли ми отримали гран-прі й почули всі ті відгуки про нашу роботу, які лунали під час і після нагородження.

Історія “Дрогобич 101/1” — це історія болю, розпачу і втрати, але це й історія, яка неминуче мусила трапитися, і, на жаль, з великою ймовірні станеться знову, тому забувати її не можна. Дуже рекомендую послухати усім, хто ще не чув», — розповідає шеф-редакторка та засновниця об’єднання розслідування Інна Білецька.

Режисер творчого об’єднання розслідування Олександр Стратонов розповів, як команді вдалося перенести розслідування у формат подкастів:

«Оскільки у форматі подкасту немає жодної візуальної складової, перед нами стояла непроста задача — як передати образи й відчуття лише за допомогою аудіо. Щоб, закриваючи очі, слухач занурювався в атмосферу подій і місць. Тому ми використовували багато фонових звуків, не лише голоси наших героїв, а й шуми, які їх оточують. І, звісно ж, музичне оформлення, яке мало задавати необхідний настрій. Без картинки було набагато складніше цього досягти, але, мені здається, нам це вдалося».

Премія «Слушно» — перша премія для подкастерів, заснована 2021 року компанією «Megogo».

Нагадаємо, фільм-розслідування «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія» творчого об‘єднання розслідувань Суспільного отримав спеціальну відзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань-2021.

Читайте також: