:
Другий сезон фольклорного шоу «Країна пісень» — скоро на UA: ПЕРШИЙ

Другий сезон фольклорного шоу «Країна пісень» — скоро на UA: ПЕРШИЙ

01 листопада 2021

Суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ знімає другий сезон фольклорного шоу «Країна пісень». Програма буде сповнена пісенного колориту різних регіонів України й переверне уявлення глядачів про фольклор.

Читайте також: Історія волонтерки Тетяни Костинюк у документальному циклі «Сильна»

«Ми знімаємо одразу 24 випуски. Ясна річ, пандемія ковіду та пов’язані з цим обмеження вносять свої корективи, але ми докладаємо зусиль, аби глядачі UA: ПЕРШИЙ мали змогу знову долучитися до нашої спадщини. У новому сезоні на вас чекатимуть автентичні народні пісні, знайомства з аматорськими колективами з різних регіонів України, їхнім побутом, кулінарними традиціями різних регіонів, обрядами й традиціями. “Країна пісень” залишається програмою про людей, об’єднаних любов’ю до України», — розповідає виконавчий продюсер творчого об’єднання розважального мовлення Станіслав Мєвдвєдєв.

Ведучі програми Іванка Червінська та Сергій Фоменко познайомляться з різноманітними колективами, котрі несуть надважливу місію — зберегти майже втрачені звичаї й традиції наших пращурів.

За словами Сергія Фоменка, нові випуски будуть ще цікавіші, драйвовіші, інформативніші та познайомлять глядачів з новими героями, унікальними автентичними піснями й смачними стравами, якими багата Україна.

«Класична концепція програми залишилася, але в новому сезоні ми додали більше ігрової частини. Як на мене, це зацікавлює аудиторію. Звісно, основна страва — це пісня та колективи, але ми маємо показати ще й історію наших героїв: хто вони, чим займаються та як живуть. Наприклад, в одному з випусків ми 5 кілометрів їдемо з героїнею на велосипеді й дізнаємося більше про її життя. Ось так вона проїжджає 5 км в один бік і потім назад, переправляється на поромі через річку, щоб поспівати пісень у колективі. Такі деталі й створюють атмосферу програми», — розповів ведучий фольклорного шоу.

Для Сергія Фоменка «Країна пісень» це проєкт про натхнення:

«Для мене відкривається широкий масив нової інформації. Автентичні пісні, які ти більше ніде не почуєш, життя простих людей. Ти дивишся на 80-річну бабусю з натрудженими руками, а вона така бадьора й весела. І вже на цьому рівні ти починаєш зчитувати інформацію. Для мене “Країна пісень” — це фактор, який надихає», — підсумовує Сергій.

Незмінною частиною програми залишаться зворушливі історії простих людей. Пасічник, самотня незряча бабуся, яка живе високо в горах, капелан, народні майстри — усі герої епізодів нового сезону програми дуже різні, але їх об’єднує народна пісня.

Іванка Червінська впевнена, що у програмі вони відкривають гарні пісні й гарних людей:

«Невимовно щаслива, що в цьому році ми змогли реалізувати зйомки нового сезону. Бувши у відрядженнях, я побачила, наскільки цей проєкт потрібен людям і як нас щиро і радо чекали в різних куточках України. За час зйомок з упевненістю можу сказати, що новий сезон обіцяє бути ще цікавішим, мальовничішим і багатшим на народну творчість.

Ми покажемо вам один з найунікальніших весільних вінків з гусячого пір’я, аналогів якого не знайти в жодному куточку країни, навчимо співати латканки, робити постоли, готувати автентичні страви Гуцульщини, Лемківщини, Полтавщини і ще багато цікавого.

Всі наші герої надихали мене і продовжують робити це досі, адже щиро роблять свою справу, вкладають у неї всю свою любов, ніжність і турботу, щоб передати все наступному поколінню».

Знімальна група проєкту відвідала вже понад 30 українських сіл та містечок. Попереду ще кілька великих експедицій до Хмельницької, Дніпропетровської та Одеської областей. На глядачів чекає пісенний фольклор гуцулів, лемків, поліщуків та інших етносоціальних груп.

Дивіться другий сезон фольклорного шоу «Країна пісень» незабаром на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

Зазначимо, у першому сезоні програми «Країна пісень» вийшло 12 випусків і проєкт потрапив до номінації «Розважальний контент» медіапремії ADAMI-2020.

Читайте також: