:
До Дня пам’яті жертв Голокосту Суспільне покаже тематичні проєкти

До Дня пам’яті жертв Голокосту Суспільне покаже тематичні проєкти

26 січня 2022

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, який відзначатиметься у четвер, 27 січня, Суспільне підготувало добірку тематичних проєктів, що транслюватимуть телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА.

Читайте також: Унікальні свідчення про Голокост у фільмі власного виробництва на UA: ПЕРШИЙ

Цього дня о 12:00 на телеканалах UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА пам’ять жертв Голокосту вшанують хвилиною мовчання.

О 14:15 на UA: ПЕРШИЙ розпочнеться показ документальної передачі «Обдурити Гітлера: виживання у Голокост». Показ проєкту продовжиться о 15:20, після випуску Новин.

На 19:10 заплановано показ словацького художнього фільму «Звіт про Освенцим». За сюжетом фільму двох словацьких євреїв 1942 року відправили до табору смерті в Освенцимі. У квітні 1944 року їм вдається втекти після ретельного планування своєї втечі. Вони пробиваються через гори назад до Словаччини, перетинають кордон і зустрічають представників Товариства Червоного Хреста, яким передають детальний звіт про епізоди геноциду, що відбувалися в таборі. Розповіді втікачів виявляються настільки жахливими, що спочатку їм відмовляються вірити.

На телеканалі UA: КУЛЬТУРА цього дня заплановано показ наступних проєктів:

О 6:05 транслюватиметься тематичний випуск промету «Розсекречена історія. Незручна пам’ять про Голокост» з Олександром Зінченком. У цьому випуску програми «Розсекречена історія» взяли участь: громадський діяч Йосиф Зісельс; історик, директор Українського інституту вивчення Голокосту Інститут «Ткума» Ігор Щупак. Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»; Сергій Гірік, історик, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія»; В’ячеслав Ліхачов, історик та керівник Групи моніторингу прав національних меншин.

О 10:20 та 20:05 відбудеться показ документальної передачі «Обдурити Гітлера: виживання у Голокост». У 2019 році троє людей, які пережили Голокост, погодилися вирушити в подорож, щоб відповісти на питання, які хвилювали їх після Другої світової війни. Через 75 років вони подорожують Україною, Польщею, Литвою та Ізраїлем і роблять надзвичайні відкриття. Максвелл цікавиться, що трапилося з немовлям, яке він врятував у лісі 1943 року, Гелен хоче дізнатися більше про долю свого брата, а Роуз відтворює останні кроки жінки, яка врятувала їй життя.

Після хвилини мовчання на вшанування пам’яті жертв Голокосту о 12:00 покажуть словацький художній фільм «Звіт про Освенцим» із повтором о 22:35.

На 13:45 заплановано показ тематичного випуску проєкту «Ідемо в музей» про львівський музей «Територія терору». В рамках зйомок команда UA: КУЛЬТУРА відвідала «Територію терору» — район міста, куди в 1941-му нацисти примусово виселяли євреїв. Випуск є аудіовізуальним гідом територією, яка була третім за величиною гетто в окупованій Європі.

О 15:40 глядачі зможуть переглянути документальний фільм Тетяни Баришпол «Примара Бабиного Яру», де події й архівні документи коментують історики, письменники, видатні діячі. У фільмі є постановні сцени з книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр». У них грають заслужений актор України Микола Олійник і студент Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Борис Савенко.

На 16:40 заплановано показ документального проєкту власного виробництва Суспільного «Голокост. Засвідчений злочин». Проєкт режисерки-документалістки Сніжани Потапчук голосами живих свідків Голокосту розповідає історії про виживання у гетто і тих, хто переховувався від окупантів. У проєкті було використано рідкісні або унікальні матеріали. Герої фільму, які були дітьми під час Другої світової війни, діляться болючими спогадами про голод, загибель рідних під час масового знищення євреїв, відчайдушні спроби українців допомогти заручникам гетто попри смертельну небезпеку для себе.

О 17:40 відбудеться трансляція документального фільму «Іспит на людяність», який розповідає про нацистську окупацію Вінниччини у 1941–1944 роках. Саме у Вінниці 1943 року нацисти намагалися виправдати злочини Голокосту, звинувативши так званих «єврейських агентів» НКВС у знищенні репресованих українців під час Вінницької трагедії 1937–1941 років.

О 19:00 у тематичній серії документального циклу «Вердикт історії» досліджуватимуть постать нацистського диктатора Гітлера на основі документів, зібраних з усього світу.

Дивіться тематичні передачі, присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, 27 січня на суспільних на телеканалах UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

Читайте також: