21 листопада 2022
До дев’ятої річниці Революції Гідності, коли у 2013-2014 роках українці продемонстрували прагнення жити у незалежній та вільній країні й доводять його зараз — в умовах повномасштабного вторгнення росії — Суспільне Мовлення підготувало низку спецефірів, документальних фільмів, радіопроєктів та інтерв’ю. Зокрема говорили з прокурором, який розповів про стан розслідування «справ Майдану», та студентом, який після Майдану доєднався до лав ЗСУ, обороняючи Донецький аеропорт, а зараз служить на Бахмутському напрямку.
Читайте також: Розслідування Суспільного «Буча 22» — переможець телефестивалю «Серце Європи» у Варшаві
ТЕЛЕБАЧЕННЯ
До Дня Гідності та Свободи телеканал Суспільне Культура покаже низку тематичних програм та документальних фільмів.
РЕГІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКАНАЛИ
Регіональна команда Суспільного Мовлення представляє спецефір всеукраїнського телепроєкту «Суспільне. Спротив», який виходить на місцевих телеканалах мовника з 7:00 до 11:00 з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00.
Кореспонденти з усіх куточків України зібрали історії українців про боротьбу та перемоги, думки експертів про становлення держави, інтерв’ю з воїнами та волонтерами. Однією з таких історій є розповідь колишнього політв’язня сталінських таборів 91-річного Ігоря Олещука з Тернополя, який організував музей на місці в’язниці, в якій сидів, і зараз своєю історією ділиться з українцями, які втратили домівку через повномасштабну війну росії. Чоловік каже, що сьогодні важливо показувати справжню історію України.
Також у спецефірі «Суспільне. Спротив» покажуть історію студентки медичного університету Софії Козуб з Кропивницького, яка сьогодні рятує бійців на фронті, розкажуть про волонтерку Ірину Ковалевську з Хмельницького та 9-річну черкащанку Марійку Шемшур, яка з бабусею пече пиріжки, щоб зібрати гроші на генератор для військових.
Більше про спецефір та інші сюжети на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення 21 листопада дізнавайтеся за посиланням.
СУСПІЛЬНЕ РАДІО
Об 11:40 — програма «Сьогодні. Вдень» на Українському Радіо. В інтерв’ю ведучій Олені Зелінченко Євген Дикий — український науковець, військовик, публіцист, учасник революційних подій початку 1990-х років і війни на сході України у 2014 році, директор Національного антарктичного наукового центру МОН України розмірковує над тим, як три революції (Революція на граніті в 1990 році, Помаранчева революція у 2004 році, Революція Гідності у 2013-2014 роках) готували українців до випробувань, які доводиться проходити в умовах російсько-української війни.
О 14:35 — спецпроєкт Українського Радіо «Свободу не спинити!». Як споконвічна схильність українців до волі допомогла країні не скотитися в авторитаризм, відкрити європейську перспективу і зараз захищати свою незалежність. Свої думки з приводу цього у спецпроєкті висловлюють Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті; Олесь Доній, громадський діяч і колишній народний депутат України; Масі Найєм, адвокат і ветеран російсько-української війни; Іванна Климпуш-Цинцадзе, народна депутатка України; Ольга Решетилова, співзасновниця «Медійної ініціативи за права людини». Автор спецпроєкту — Сергій Стуканов.
О 21:00 — слухайте про розслідування «справ Майдану» від прокурора Олексія Донського в інтерв’ю ведучій Людмилі Тягнирядно.
О 13:00 на Радіо Культура — інтерв’ю з етнологом, керамологом, музеологом, кандидатом історичних наук, директором Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігорем Пошивайлом. Ведучий Вадим Карп’як говоритиме з ним про долю музею Майдану, про перспективи покарання винних у розстрілах та роль громадян у відповідних судових справах, а також про довготривалі процеси, які запустив Майдан.
З 16:00 до 18:00 — спеціальний випуск програми «Це класика» зі знаковою музикою українського спротиву.
О 18:00 — спеціальний випуск програми «Аудіокнижка»: «Вертеп. Роман про Майдан» Олени Захарченко.
З 13:00 кожної години на Радіо Промінь звучатиме аудіофільм «Майдан. Історія у звуках». Як звучав листопад 2013-го та яка тональність була у лютому 2014-го? Редактори Радіо Промінь знайшли аудіозаписи тих часів, розпитали музикантів, які виступали на сцені та на барикадах.
Своїми спогадами того часу поділилися Леся Рой, Юрко Журавель, Іван Леньо. Також творцям аудіофільму вдалося знайти й записати piano-екстреміста, піаністку Антуанетту Міщенко та трубача Костянтина, які грали на вулицях Майдану у часи штурму, ескалації та відпочинку.
СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ
До 9-ї річниці Майдану команда Суспільне Новини поспілкувалася з Юлієм Тереховим — начальником пресслужби 58-ї окремої мотопіхотної бригади. Під час Революції Гідності він був серед студентів, яких побили бійці підрозділу «Беркут». Після Майдану доєднався до лав ЗСУ, обороняв Донецький аеропорт. Зараз Юлій служить на Бахмутському напрямку та розповідає, «людина, що пройшла Революцію Гідності, виділяється тим, що в характері має вогник Майдану».
Про події революції, розгін студентів, суди над «беркутівцями» та учасників подій на Майдані на війні — в інтерв’ю Суспільному.
Зазначимо, цього ж дня у 2021 році відкрили NewsHouse 2.0 для служби новин Суспільного. Новий кросплатформовий мультимедійний ньюзрум Суспільного мовника запровадив нові способи роботи, які застосовують великі міжнародні мовники, включаючи BBC та Deutsche Welle. Нині новини Суспільного створюються з використанням всіх платформ: телебачення, радіо, сайту та соціальних медіа.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.
Фото: Максименко Олександр
© 2023 АТ НСТУ |
Сайт виготовлено за підтримки Ради Європи та Уряду Канади