:
Відбір міста, що прийматиме Євробачення-2017, розпочато!

Відбір міста, що прийматиме Євробачення-2017, розпочато!

23 червня 2016

Відбір українського міста й арени, що прийматимуть Євробачення-2017 розпочато! Цей відбір проводиться з метою визначити найкращу заявку міста, що має бажання, а також інфраструктуру, потужності провести Євробачення-2017 та зможе забезпечити суттєвий фінансовий внесок міста в організацію події.

Тривалість та етапи відбору

Триватиме відбір із 24 червня до 1 серпня включно і складатиметься з чотирьох етапів. Перший етап проходитиме із 24 червня по 8 липня, і цей час відведено на процедуру оголошення відбору та підготовку заявок містами-претендентами. За вказаний термін міста претенденти мають надіслати заповнені заявки та всі додатки до неї на електронну адресу esc2017@ntu.ua. Документи мають бути надіслані не пізніше 18:00 8 липня 2016 року.

Другий етап відбору триватиме з 8-го по 15-те липня. У цей період робоча група Національної телекомпанії України як мовника-організатора та делеговані представники організаційного комітету здійснять попередній аналіз заявок для подальшого представлення їх на засіданні оргкомітету з проведення Євробачення-2017.

Під час третього етапу – з 18 по 22 липня – відбудеться представлення заявок містами-претендентами на засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу Євробачення. Після цього оргкомітет оголосить попередні результати – назви двох міст-кандидатів. А вже після цього результати відбору будуть повідомлені Європейській мовній спілці разом із відправлення ЄМС заявок міст-фіналістів.

Фінальний етап відбору триватиме з 22 липня по 1 серпня й полягатиме в проведенні інспекції міст-фіналістів за участю представників Європейської мовної спілки та членів оргкомітету з метою ознайомлення з інфраструктурою міст та особливостями реалізації заявок.

Після прийняття рішення щодо міста-господаря буде проведено прес-конференцію, під час якої й будуть оголошені результати відбору та назване місто-господар Євробачення-2017.

Критерії відбору та визначення міста-господаря

Під час першого етапу відбору важливими критеріями є надання повної, вичерпної інформації з усіх пунктів заявки, оформлення її відповідно до правил проведення відбору, включаючи детальні додатки як невід’ємні частини Заявки.

На другому етапі відбору перевагу отримають міста-кандидати, заявки яких матимуть найкращі технічні та якісні характеристики стосовно арени, офіційних готелів для проживання, сучасної транспортної інфраструктури, що включає не тільки якісне транспортне сполучення в межах міста, а й наявність міжнародного транспортного аеропорту та відмінного сполучення між ним та містом.

Низка вимог є й до арени Євробачення-2017, де відбудуться півфінали й фінал конкурсу, проходитимуть репетиції виступів усіх учасників. Це має бути крите приміщення, яке могло би вмістити не менше 7 тисяч глядачів, а бажано до 10 тисяч.

Особливим аспектом організації й проведення конкурсу є безпека. Тож міста-претенденти у співпраці з державними органами України обов’язково мають гарантувати безпеку учасникам, членам делегацій та гостям Євробачення-2016 у повній відповідності до вимог Європейської мовної спілки й протягом усього періоду конкурсу, включаючи усі супровідні офіційні заходи.

Для роботи представників засобів масової інформації у місті проведення конкурсу має функціонувати міжнародний прес-центр із можливістю роботи там не менше, ніж 1550 журналістів. А розташовуватися він має неподалік від арени або у приміщенні арени.

Також міста мають подати пропозиції щодо локацій проведення вітального прийому міста-господаря для всіх делегацій мовників-учасників та представників преси й прощальної вечірки після фіналу, яку змогли би відвідати близько 3 тисяч осіб.

Міста-претенденти також мають передбачити соціальну програму, яка містила би багатогранний пакет культурно-екскурсійних заходів, маючих всі ознаки гостинності, оригінальності, культурологічної цінності та ідентичності.

Загальна інформація про Євробачення-2017

Мовником-організатором пісенного конкурсу Євробачення-2017 є Національна телекомпанія України. Сам конкурс являє собою спільне виробництво приблизно 40-ка суспільних мовників з усієї Європи, який виробляється під егідою Європейської мовної спілки у співпраці з виконавчим директором Євробачення та Національною телекомпанією України під контролем Наглядової ради конкурсу.

Орієнтовна кількість учасників Євробачення-2017 становить від 38 до 43 делегацій. Орієнтовні дати проведення конкурсу на цю мить є такими: 9 травня – перший півфінал, 11 травня – другий півфінал, 13 травня – фінал, тижні Євробачення триватимуть із 30 квітня до 14 травня 2017-го. (Звертаємо увагу, що дати орієнтовні й можуть бути змінені!).

Більш детально умови відбору можна прочитати в Положенні про організацію відбору міста та арени для підготовки і проведення у 2017 році в Україні пісенного конкурсу Євробачення за посиланням 1tv.com.ua/news/channel/80486. Також Положення можна завантажити у форматі .pdf.

*Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу Євробачення створений за розпорядженням Кабінету міністрів України. До першочергових завдань створеного оргкомітету відносяться відбір міста, в якому проходитиме Євробачення в 2017 році, а також розробка та подальше схвалення детального плану заходів з підготовки та проведення в Україні у 2017 році престижного пісенного конкурсу. Очолює оргкомітет прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. До складу комітету також входять інші міністри і керівники відомств.

Читайте також: