:
«Ефект доміно»: онлайн-прем’єра п’ятої серії серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

«Ефект доміно»: онлайн-прем’єра п’ятої серії серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

23 вересня 2021

У п’ятницю, 24 вересня, о 20:30 на ютуб-каналі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ відбудеться онлайн-прем’єра п’ятої серії документального серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла».

Серія під назвою «Ефект доміно» розповідає про те як події в різних республіках СССР та країнах Варшавського блоку провокували схожі події в сусідніх країнах та республіках.

Читайте також: «Дефолт»: онлайн-прем’єра четвертої серії серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

Останні кілька років перед розпадом СРСР виглядали як ланцюгова реакція: події в одній країні соціалістичного табору підштовхували процеси у сусідів.

Чи той «ефект доміно», який запустила польська «Солідарність» вплинув на події в Україні? Що пробудило українців? «Перебудова»? Чорнобиль? РУХ? «Червона Рута»? Чи якісь інші чинники призводять до того, що 23 серпня 1991 року Левко Лук’яненко та Леонтій Сандуляк пишуть проєкт Акту проголошення Незалежності України – дивіться у п’ятому епізоді документального серіалу Суспільного «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла».

Головні герої епізоду: Марія Бурмака, Оксана Забужко, Віталій Портников, Лех Валенса, Богуміла Бердиховська, Адам Міхнік, Юрій Щербак, Іван Заєць, Олександр Мороз, Олександр Бандурка, Володимир Філенко, Ярослав Кендзьор.

Першу серію під назвою «День страху» на ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ уже переглянуло понад 180 тисяч глядачів.

Виробництвом документального серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла» на замовлення Суспільного мовника займалася команда кінематографістів-документалістів з Esse Production House. Режисер серіалу — Сергій Лисенко, оператор — Сергій Михальчук, продюсери — Ольга Бесхмельниціна та Віталій Шеремєтьєв.

З боку НСТУ до команди творців проєкту увійшли сценарист — Олександр Зінченко, продюсер та автор ідеї — Ярослав Лодигін, продюсери — Ірина Бубнова та Сергій Недзельський.

Нагадаємо, що документальний серіал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ переглянули понад 2 мільйони 100 тисяч глядачів (аудиторія 4+, вся Україна). Трансляція документального серіалу про український погляд на розпад СРСР і здобуття Україною незалежності відбулася 23 і 24 серпня.

* Дані ТВ-панелі належать ІТК; дослідник — Nielsen; моніторинг — Комунікаційний Альянс та представлені UA: ПЕРШИЙ. Дані наведено для аудиторій 4+, за показниками cov#. Докладно — у глосарії ІТК.

Читайте також: